MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Fåtöljer 15671020
nr 1567 1020
Fåtöljer
ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien, 1950-tal. Modellen formgiven på 1930-talet, renoverade. Betsad stomme, fast stoppad rygg och sits. Bredd: 63 cm. Djup: 79 cm,
h. 78 cm, sitthöjd: ca 34 cm
måndag 25 september 2023
kl 19:31:39
- Klassiska
25 sep
Klassiska
Läs mer om Klassiska